Среда, 21 Февраль 2018 20:42

Як Інтернет-монополіст з Бучі "пробив дно"

У низці сфер життя Бучі виникла тотальна монополія: чужі там не ходять. Однією із таких сфер є надання послуг користування Інтернетом. Яскравим прикладом цього є діяльність провайдера "Бест". Це стало можливо завдяки тому, що протягом багатьох років вся система управління містом зосереджена в одних руках

Варто почати з того, що Інтернет-провайдер "Бест", власником якого є скандально відомий Олексій Зіневич, отримав ліцензію на послуги ще у 2006 році. Він надає свої послуги у Приірпінні, Києві та навіть Житомирській області. Але саме у Бучі "Бест" утримує монополію. Зайти на цей ринок новим провайдерам - зась. Виключенням є хіба що "Укртелеком", але кількість його користувачів у порівнянні з "Бестом" - відверто мізерна.

Як одному провайдеру вдалося підім’яти під себе ціле місто? Все дуже просто: скандального власника "Бесту" Олексія Зіневича називають людиною, наближеною до мера Бучі Анатолія Федорука. Справа в тому, що Зіневич займається не лише наданням Інтернет-послуг. Більш того, судячи з усього, це є непрофільним напрямком його бізнес-імерії. Зіневич є власником і компанії "Бестсервісбуд" а також, де-факто, є одним із членів так званого пулу забудовників Федорука. До того ж він є власником регіонального кабельного телеканалу та друкованої газети під назвою "Погляд".

Зіневич є фігурантом низки серйозних скандалів. Наприклад, Зіневичу приписують незаконне отримання земельних ділянок у Бучі. Так, у 2016 році четверо осіб, які не мають жодного відношення до Бучі (зареєстровані вони в Бородянці, Алчевську, Немішаєвому та Світловодську) отримали земельні ділянки площею по 10 соток по вулиці Грибоєдова та Ганни Барвінок на Лісовій Бучі. Пізніше, власником цих ділянок став Зіневич.

Існує чимало запитань і до якості послуг провайдера "Бест". Так, останнім часом користувачі мережі почали масово скаржитися на поганий Інтернет, обриви зв’язку, хамство з боку працівників компанії та затримку викликів чергових бригад на кілька днів, а то й тижнів. У "Бесті" списували ці проблеми на DDOS-атаки та навмисне пошкодження мереж. Коли на ринку з’явився конкурент "Бесту" провайдер "I-lan", то усіх собак почали вішати на новачка.

Читайте также: Царь Бучи

Видання "Громада Приірпіння" проводила власне розслідування стосовно цієї ситуації. У їхньому матеріалі є цікавий коментар такого собі IT-фахівця з Ірпеня Євгена Новікова. “Здається, що, коли стало ясно, що І-Lan’у якось не дуже вдається ламати монополії, хтось почав їм у цьому допомагати, та вдаватися до DDOS-атак на конкурентів. Такі речі зазвичай замовляються міжнародним тіньовим групам хакерів, що мають для цього ресурси. Ресурс, у даному випадку – велика кількість попередньо “зламаних” приватних та бізнесових компьютерів по усьому світові, з яких шкідоносні програми, завчасно там розміщені, починають одночасно, кожний потроху, генерувати трафік до мережі провайдера, наприклад, його граничних маршрутизаторів, на яких вони отримують доступ до світової мережі”, – говорить Новіков. Цікаво, що чоловік на ім’я та прізвище Євген Новіков значиться головним спеціалістом у Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Схоже, Зіневич завдяки своїм зв’язкам у цьому держоргані легко обходити будь-які "наїзди".

До речі, з "Бестом" пов’язаний ще один скандал зі "зливом" даних абонентів. Так, у 2014 році провайдер передав базу телефонних номерів абонентів передвиборчому штабу Анатолія Федорука. Тоді ж абонентам почали телефонувати невідомі та агітували на його підтримку. У жовтні 2016 року, коли прокуратура почала активно займатися земельними справами мера Бучі, користувачі провайдера отримували СМС-запрошення на віче на підтримку Федорука.  

Окрім зв’язків з Федоруком у Зіневича тривалий час зберігалися доволі приязні стосунки з одіозним мером Ірпіня Володимиром Карплюком. Але після початку "кумівської війни" між Карплюком і Федоруком Зіневич зробив ставку на останнього. Можливо, саме тому канал "Погляд" жодним чином не висвітлює проблемних питань у Бучі, а навпаки регулярно критикує міського голову Ірпеня.

У цьому контексті цікаво, що Зіневича звинувачували в тому, що за його рахунок було оплачено антирекламу Ірпеня, якою була завішена велика кількість біл-бордів у Києві. Також секретар Ірпінської міськради Анастасія Попсуй підозрювала Зіневича у причетності до побиття голови Коцюбинської ТВК Людмили Демченко.

Загалом, Зіневич, який створив у Бучі власну локальну інформаційну імперію, позиціонує себе як громадський діяч. Але серед місцевих мешканців користується не надто високим авторитетом. Так, його називають інструментом в руках Анатолія Федорука, який використовує його у своїх власних цілях...

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Интересное