Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Понедельник, 29 Июнь 2020 06:28

НАТО готова дати Росії відсіч у разі спроби нового захоплення українських територій, — Маломуж

последние новости в Украине останні новини в Україні


Сьогодні серед політичних і військових експертів відбувається живе обговорення щодо форсування з боку Росії доступу до прісної води для проведення її в Крим. Так, зокрема, обговорюється питання можливого захоплення нових українських територій, від яких можна буде почати подачу води в анексований Росією Кримський півострів.

Об этом сообщает Слон РУ

Колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010) Микола Маломуж в інтерв’ю виданню "Факти" поділився своєю точкою зору щодо потенційної небезпеки нового вторгнення Росії в Україну. За словами військового експерта, сьогодні в Кремлі не готові до нових силових акцій щодо України.

Маломуж повідомив, що ймовірність вторгнення в Херсонську область теоретично є, проте не в осяжному майбутньому. "У перспективі, може бути, Путін і планує захопити Херсонську область, але найближчим часом — навряд чи", — сказав Микола Маломуж кореспонденту видання.

На думку Маломужа, сьогодні в Росії в пріоритеті стоїть вплив на Україну шляхом негативного впливу на економічний статус країни. Також експерт згадав вплив на Україну через політику та інформаційну дестабілізацію.

"Я думаю, що зараз президент Росії планує залучити інші важелі для впливу на Україну — це політика, економіка, інформаційна війна. Але військова операція проти нашої країни зараз не реальна",- зазначив ексглава Служби зовнішньої розвідки України.

Маломуж вважає, що президент РФ Путін стратегічно не готовий до силових акцій щодо України. Крім того, за словами експерта, нові спроби вторгнення можуть погіршити ситуацію Росії на міжнародній арені. Маломуж нагадав про санкції, які були пущені в дію США і Євросоюзом через захоплення Криму.

"І якщо Росія почне активні бойові дії, навіть у блоці НАТО кажуть, що готові розблокувати свій нейтралітет щодо України. Тому що загроза зі Сходу буде не потенційна, а вже реальна", — підкреслив Маломуж.

Експерт повідомив, що в разі агресії Росії організація НАТО готова не тільки розмістити свої сили в акваторії Чорного моря і на кордоні, що розділяє Україну з РФ, але і залучити військові сили. "Але це крайній захід на випадок, якщо Путін зважиться на військову операцію проти України", — зауважив Маломуж в інтерв’ю "Фактам".

Раніше повідомлялося, що колишній постпред України при ЄС у 2010-2015 роках Костянтин Єлісєєв висловився про план Кремля щодо України. Чиновник не виключає, що Росія буде прагнути захопити нові території нашої держави.

Також ASPI news повідомляло, що Кремль прагне зламати єдність між Україною та США. Українські спецслужби озвучили план Кремля щодо України.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/nato-gotova-dati-rosii-vidsich-u-razi-sprobi-novogo-zakhoplennya-ukrainskikh”

Интересное