Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Пятница, 10 Июль 2020 14:12

Кожна четверта дитина в Україні має порушення постави

Кожна четверта дитина в Україні має порушення постави
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, кожна четверта дитина в Україні має порушення постави. Також досить поширеним захворюванням в дитячому та підлітковому віці є сколіоз, який з часом провокує розвиток остеохондрозу, радикуліту та інших хвороб опорно-рухового апарату.

Сколіоз — це захворювання опорно-рухового апарату, при якому викривляється хребет з розворотом хребців навколо своєї осі. Сколіоз не тільки призводить згодом до інших хвороб опорно-рухового апарату, а й негативно впливає на функціонування серцево-судинної, дихальної, травної системи.

Об этом сообщает Русский репортер

Cколіоз часто буває у дітей і підлітків. Наприклад, під час профоглядів в 2019 році в Україні було виявлено 99 467 дітей зі сколіозом.

Сколіоз зазвичай розвивається поступово. Найчастіше його початкові стадії залишаються непоміченими для дітей та їх батьків, оскільки візуально нічого не видно. Коли ж викривлення хребта серйозне, змінюється форма спини, розвивається асиметрія лопаток, з’являється сильний біль в спині, шиї, попереку. На найсерйозніших стадіях сколіозу навіть можливе формування горба, випинання або западання ребер.

Профілактика сколіозу — це постійне помірне фізичне навантаження, здорове харчування, повноцінний сон. Важливо, щоб матрац, на якому спить дитина, був зручним і рівним, висота стільця і ​​столу, за яким часто сидить дитина, повинні відповідати її зросту. Також важливо стежити за поставою дитини.

Дівчатка в 10 разів частіше страждають на сколіоз, ніж хлопчики. Викривлення хребта в середньо-нижній частині повільніше прогресує, ніж у верхній. Про ці фактори ризику теж потрібно пам’ятати.

Лікування сколіозу тривале і не завжди результативне. Тому краще не допускати розвитку захворювання.

Автор: Ольга Купріянова


Джерело статті: “https://ukr-today.com/health/439100-kozhna-chetverta-ditina-v-ukrayin-maye-porushennja-postavi.html”

Интересное