Четверг, 15 Февраль 2018 00:00

Антикорупціонери-мажори: детектив НАБУ Філоненко задекларував коштовні подарунки від родички та не задекларував авто

Антикорупціонери-мажори: детектив НАБУ Філоненко задекларував коштовні подарунки від родички та не задекларував авто
Антикорупціонери-мажори: детектив НАБУ Філоненко задекларував коштовні подарунки від родички та не задекларував авто

Тема боротьби з корупцією в Україні є однією з найгарячіших.

Нещодавно відкриті е-декларації українських можновладців сколихнули суспільство, адже чиновники, депутати, правоохоронці задекларували чимало коштовностей, нерухомості, елітних автівок і готівки, що є доказом неймовірно високого рівня корупції у країні, адже офіційні доходи українців украй низькі. Корупційними розслідуваннями займається спеціально створений орган – Національне антикорупційне бюро, але в лавах українських антикорупціонерів чимало тих, кого б не завадило й самих перевірити на причетність до схем.

АНТИКОРУПЦІОНЕР-МАЖОР

Тарас Філоненко наразі є старшим детективом – керівником відділу детективів Національного антикорупційного бюро України. Прийшов він на цю посаду з правоохоронних органів – так, у 2015 році Філоненко працював прокурором прокуратури Печерського району Києва. Це було його перше робоче місце, до того він закінчив Київський національний університет Шевченка й Національну академію прокуратури. Якщо вірити сторінці антикорупціонера у фейсбуці , то він почав працювати у Київській прокуратурі в 2011 році як практикант-стажист, а вже через півроку став прокурором, через 4 роки подався в НАБУ.

5

Фото зі сторінки Філоненка в фейсбуці

У е-декларації Філоненко відмічає, що його посада не належить до посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків, згідно з переліком, затвердженим Національним агентством з питань запобігання корупції. Тим не менше, аналіз документу виявляє чимало цікавої інформації з життя молодого детектива НАБУ.

Так, Філоненко у 2015 році придбав за більш ніж 2 мільйони гривень квартиру в Києві на 87,7 квадратних метрів. Крім того, з 2013 року він володіє ще однією квартирою в Києві на 104 квадрати. Тоді прокурор придбав житло за більш ніж мільйон гривень, що на той час складало більше чим 152 тисячі доларів США. Дружина правоохоронця у 2012 році стала власницею земельної ділянки в Київській області площею 1000 квадратних метрів. Крім того, за Філоненком два машиномісця, які він придбав ще коли був студентом.

10__500x375_zenith-chasy-1

Фото з відкритих джерел

З коштовностей детектив НАБУ задекларував швейцарський люксовий годинник, придбаний ще у 2010 році.

Якщо вірити декларації за 2015 рік, то автівок у родині Філоненка нема. Є лише мотоцикл «Хонда» 2006 року, яким він володіє з 2011, придбавши транспортний засіб за 80000 тисяч гривень, тобто, на той час близько 10 тисяч доларів США, та причіп. Можливо, антикорупціонер-мажор на роботу їздить на метро?

Зареєструвала родина Філоненків і права на інтелектуальну власність – так, за Тарасом із 2008 року є право на систему контролю витрат дизельного палива для дизельних двигунів, його дружина написала монографію “Особливості розслідування ухилення від сплати податку на прибуток”.

137125honda-vfr800-2006

Фото з інтернету

І найцікавіше – це заробітна плата та збережені кошти.

Так, заробив Філоненко в НАБУ всього за кілька місяців роботи 172 тисячі гривень.На попередньому місці роботи – у Київській прокуратурі – майже 57 тисяч гривень. Дружина антикорупціонера, судячи з декларації, не працює, але отримає від держави допомогу в розмірі 15 тисяч гривень. Крім того, Філоненко задекларував 10 гривень доходу від вкладу в банку «Райффайзен».

Ще одним джерелом доходу родини став продаж рухомого майна за 402 тисячі гривень. А також подарунок від імовірної родички Філоненка Іванни Філоненко у грошовій формі – 200 тисяч гривень, у негрошовій – більше 2 мільйонів гривень. Скоріш за все, саме за ці гроші й була придбана квартира в Києві.

Чимало в родині й накопичених заощаджень – так, Філоненко має у своєму розпорядженні 27,5 тисяч доларів США, 9 тисяч євро, 200 тисяч гривень, майже 7,5 тисяч гонконгських доларів, 327 китайських юаней, 3 тисячі фунтів стерлінгів, 90 російських рублів. Все – готівкою. Можливо, детектив НАБУ багато подорожує?

23

Втім, вочевидь, українській банківській системі Філоненко не дуже довіряє: на рахунках антикорупціонера коштів небагато.

ЩО ПРОДАВ ФІЛОНЕНКО

Є в декларації детектива НАБУ й розбіжності. Зокрема, він зазначає, що у 2015 році продав два транспортних засоби.

24

Проте, перевіряючи декларацію про доходи за 2014 рік, коли Філоненко ще був прокурором Київської прокуратури, можна дізнатися, що він володів елітною автівкою «Фольксваген» 2005 року. Наразі вартість позашляховика перевищує 10 тисяч доларів США.

3

Декларація Філоненка 14-го року

1

Крім того, в декларації-2014 вказано ще мотоцикл, який був задекларований і наступного року, та причіп. Який ще транспортний засіб продав Філоненко, незрозуміло.

Також детектив Антикорупційного бюро вказує, що набув права власності в 2015 році на транспортний засіб, але не написав, яке саме авто з’явилось у його розпорядженні.

Слід зазначити, що в інтернеті можна знайти публікацію, датовану 2004 роком, в якій пишеться, що якийсь Тарас Філоненко виграв квадроцикл «Хонда». Розіграш таких коштовних призів відбувся між тими, хто протягом року купив елітні автівки. Філоненко тоді придбав «Фольксваген».

2

Але повернімось до декларації 2014 року. Як прокурор Філоненко заробляв дуже скромно – за рік всього 90 тисяч гривень. Дружина офіційно нічого не заробляє. Але згідно з декларацією, правоохоронець у 2014 році поклав до банку більше ніж 666 тисяч гривень.

4

Куди вони поділись наступного року, незрозуміло.

ПОДАРУНКИ ВІД РОДИЧКИ?

У електронній декларації детектива для віп-корупціонерів Тараса Філоненка за 2015 рік привертають увагу також дорогі подарунки від уже згаданої нами якоїсь Філоненко Іванни.

Перевірка даної особи через YouControl показує, що Іванна Філоненко володіє низкою взаємопов’язаних підприємств, які займаються сільськогосподарською сферою та готельним бізнесом. Бізнес Філоненко зареєстрований у Миколаївській області, хоча сама Іванна Філоненко має Київську реєстрацію.

8

9

20

Деякі з компаній Іванни Філоненко в 2014-2015 роках мали проблеми з законом – зокрема, з серпня 2014 року Тернопільська міліція відкрила провадження щодо фірми ТОВ «Терноагротрейд», керівництво якої підозрювали в завідомо неправдивих відомостях до податкової звітності при декларуванні та отриманні права на відшкодування з державного бюджету податку на додану вартість. Слідчі почали розслідування за частиною 2 статті 366 КК України, тобто, службове підроблення, якщо воно спричинило тяжкі наслідки. В ході розслідування через суд правоохоронці запросили й документи ППОВ «Урожай», керівником якого є Іванна Філоненко.

Так, було встановлено, що працівники ОДПІ засвідчували перерахування протягом 2011-2013 років ТОВ «Терноагротрейд» на банківські рахунки ППОВ «Урожай» коштів у сумі 9 404 200 гривень (в тому числі ПДВ 156 7400 гривень). Вивченням завірених копій банківських виписок, наданих ППОВ «Урожай», встановлено, що на рахунки ППОВ надійшло 7 226 200 гривень (в тому числі ПДВ 1 187 700 гривень). Різниця між даними ОДПІ та ППОВ «Урожай» становить 2 178 000 гривень тому числі ПДВ 379 700 гривень).

22

Скрін з Реєстру судових рішень

6

7

Тоді суд задовольнив клопотання слідчих. Але наразі, вочевидь, справа розвалена – більше в судовому реєстрі знайти рішень щодо провадження не вдалось, а сама фірма ТОВ «Терноагротрейд» ще у травні 2014 року припинила свою діяльність за власним бажанням.

21

Слід підкреслити, що статутний капітал ТОВ, яке підозрювали в махінаціях на мільйони, складав всього 5 тисяч гривень. Статутний капітал компанії Філоненко ППОВ «Урожай» ще менше – всього тисячу гривень, але це не заважає оперувати мільйонами, успішно вести справи. Напевно, допомагає й монографія дружини антикорупціонера, яка і присвячена розкриттю схем ухилення від податків на прибуток. Може, саме за це ймовірна родичка детектива НАБУ Філоненка й подарувала йому в 2015 році гроші й дорогі подарунки?

Олена Зігульська, для “Ні корупції!”


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/136945-antikoruptsioneri-mahori_detektiv_nabu_filonenko_zadeklaruvav_koshtovni_podarunki_vid_rodichki_ta_ne”

Интересное