Вторник, 13 Март 2018 00:00

Столтенберг про отруєння Скрипаля: Використання військової нервово-паралітичної речовини – це жахливо і неприпустимо Избранное

Столтенберг: Альянс перебуває у контакті з британським керівництвом з цього питання

Північноатлантичний альянс занепокоєний повідомленнями з Великобританії про застосування нервово-паралітичної речовини військового призначення щодо громадянина, який проживає на території країни, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє агентство "Укрінформ".

"Використання військової нервово-паралітичної речовини – це жахливо і неприпустимо... Великобританія є дуже вагомим союзником, і цей інцидент викликає велике занепокоєння в НАТО. Альянс перебуває у контакті з британським керівництвом з цього питання", – зазначив Столтенберг.

66-річного російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію госпіталізували 4 березня із симптомами отруєння. Також у лікарню доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля в Солсбері.

Міністр закордонних справ Борис Джонсон 6 березня заявляв, що Британія буде жорстко реагувати на будь-які докази участі РФ у ймовірному отруєнні Скрипаля, аж до зниження рівня представництва на футбольному чемпіонаті у 2018 році.

12 березня прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. За її словами, Кремль має надати пояснення щодо події до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Мей також домовилася з президентом Франції Еммануелем Макроном про спільну відповідь на агресивні дії РФ.

13 березня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не буде відповідати на вимогу уряду Великобританії надати до вечора 13 березня пояснення щодо отруєння Скрипаля.

Цього самого дня МЗС РФ стало вимагати від Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/stoltenberg-pro-otrujennja-skripalja-vikoristannja-vijskovogo-nervovo-paralitichnoji-rechovini-zhahlivo-i-nepripustimo-236289.html”

Интересное