Пятница, 29 Декабрь 2017 07:20

Нардеп Сольвар вирішує проблему з постачанням електроенергії у Фастові

Нардеп Сольвар вирішує проблему з постачанням електроенергії у Фастові
Мешканці міста Фастів Київської області звернулися по допомогу на депутата свого округу Руслана Сольвара із проблемною ситуацією, яка виникла навколо постачання електроенергії у місті. Як зазначається у зверненні, ПАТ «Київобленерго» безпідставно відключає від постачання електроенергії підприємства і жителів міста. Також компанія-монополіст зобов’язує підприємства сплачувати передоплату за ще не спожиту електроенергію на досить великі суми.
Як захід реагування, Русланом Сольваром був направлений відповідний депутатський запит щодо незаконного відключення жителів міста Фастів від постачання електроенергії ПАТ «Київобленерго». Згодом Київська облдержадміністрація листом повідомила про створення робочої групи за участю представників районних адміністрацій, голів міських рад (міст обласного значення) Київської області та ПАТ «Київобленерго» з метою врегулювання ситуації, що склалася. Потім відбулося засідання робочої групи.
Також, на нараді Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за участю представників ПАТ «Київобленерго», Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії розглядалося безпосереднє звернення з даного питання Громадської організації «спілка підприємців м.Фастів».
За результатами розгляду було визнано правомірними дії ПАТ «Київобленерго» в частині передбачення у договорах про постачання електричної енергії договірних величин споживання електричної енергії і попередньої оплати та рекомендовано ПАТ «Київобленерго» запропонувати для споживачів більш гнучку систему виплати авансових платежів.
Руслан Сольвар направив запит голові ПАТ «Київобленерго» та голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо вирішення питання безперебійного енергопостачання у місті Фастів. Депутат попросив розробити та запропонувати більш гнучку систему виплати авансових платежів для споживачів електроенергії.
Голова НКРЕКП Дмитро Вовок відповів на запит депутата, що попередня оплата за послуги не суперечить вимогам чинного законодавства. На нараді підприємців Фастова та ПАТ «Київобленерго» було досягнуто домовленості щодо можливості переходу споживачами на оплату вартості обсягу електричної енергії плановими (авансовими) платежами (розбиття розрахункового періоду на декілька планових періодів) шляхом внесення відповідних змін до договорів про постачання електричної енергії, укладених між споживачами та енергопостачальником.
«Для розбиття розрахункового періоду на декілька планових періодів та переходу з 100 % попередньої оплати вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії на розрахунковий період на оплату електроенергії плановими (авансовими) платежами, споживачі (підприємці міста Фастова) мають звернутися до енергопостачальника (ПАТ «Київобленерго») з відповідними пропозиціями внесення змін до договорів про постачання електричної енергії, укладених між ними», - повідомив голова НКРЕКП.

Интересное