Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Четверг, 28 Июнь 2018 01:09

86% кредитів, виданих банками 20 найбільшим бізнес-групам України, є неробочими – НБУ

За даними НБУ, сумарний обсяг кредитів, виданих п’ятірці найбільших бізнес-груп, становить приблизно 125 млрд грн

86% кредитів, виданих банками 20 найбільшим бізнес-групам України, є неробочими, ідеться у звіті про фінансову стабільність, який опублікував 12 червня Національний банк України.

Підкреслюють, що впродовж останнього року ситуація з обслуговуванням кредитів великого бізнесу майже не покращилася.

"У деяких галузях з великою концентрацією неробочих кредитів – машинобудуванні, добувній промисловості – їхня частка навіть помірно зросла. Водночас у галузях, де концентрація набагато менша (транспорт, харчова промисловість, сільське господарство), ця частка помірно знижується", – ідеться у звіті.

У НБУ зазначили, що основним джерелом неробочих кредитів є великі бізнес-групи, які не мають можливості або не бажають обслуговувати борги, накопичені до кризи.

"Фінансовий стан багатьох таких груп торік значно покращився, та їхніх грошових потоків вистачає на повне обслуговування відсотків і поступове погашення боргу, але на практиці цього не відбувається. У загальній сумі кредитів, виданих 20 найбільшим групам, частка неробочих становить 86%, а без урахування бізнес-групи "Приват" – 76%, що на понад 25 процентних пунктів вище від показника для решти боржників", – заявили в НБУ.

Заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз сказав на презентації звіту, що серед кредитів, виданих п’яти найбільшим бізнес-групам без "Привату", 82% є проблемними, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Без урахування групи "Приват" у нас частка проблемної заборгованості топ-5 бізнес-груп – це 82%. З "Приватом" – це 93%!" – зазначив він.

У НБУ додали, що сумарний обсяг кредитів, виданих п’ятірці найбільших бізнес-груп, становить приблизно 125 млрд грн (14% всіх кредитів корпоративному сектору). На десятку найбільших груп припадає 21% всіх кредитів, на двадцятку – 27%. Частка неробочих кредитів становить 79% і 76% відповідно.

У Нацбанку повідомляли, що у 2017 році банківська система України встановила світовий рекорд за розміром проблемних кредитів. Станом на липень 2017 року частка таких кредитів становила 58%.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-86-kreditiv-vidanih-bankami-20-najbilshih-biznes-grup-ukrajini-je-nepratsjujuchimi-nbu-250558.html”

Интересное