Четверг, 11 Январь 2018 07:55

Нардеп Руслан Сольвар наполягає на розміщенні окружного суду у Сквирі

Нардеп Руслан Сольвар наполягає на розміщенні окружного суду у Сквирі
Депутат Верховної Ради України Руслан Сольвар наголошує на необхідності розміщення окружного місцевого суду 7-го округу в місті Сквира. Відповідний депутатський запит Руслан Сольвар направив голові Державної судової адміністрації України Зеновію Холоднюку.
Народному депутату стало відомо, що Територіальне управління Державної судової адміністрації в Київській області має намір внести до Державної судової адміністрації України пропозицію по створенню в південно-західній частині Київської області (округ № 7) окружного місцевого суду у складі Сквирського, Володарського, Тетіївського, Ставищанського районів з адміністративним центром (розміщенням окружного суду) в смт Володарка.
Листом на адресу Сквирського районного суду від начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області Н.Бадахова було повідомлено, що вирішуючи питання утворення окружних судів, бралась до уваги як система судоустрою, так і необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізація видатків державного бюджету, відповідний адміністративно-територіальний устрій. Робота територіального управління по розробці малих окружних судів Київської області базувалася на пропозиціях Державної судової адміністрації України, зокрема щодо: наявності транспортного сполучення між "центральним" судом і "віддаленими" робочими місцями; "центральний суд" - рівновіддалений від "віддалених" робочих місць; оптимальної кількості мешканців, яку міг би обслуговувати один суддя; наявності належних умов для роботи працівників судів та доступу громадян до правосуддя.
В листі голова ТУ ДСА обґрунтував розташування окружного місцевого суду у складі Сквирського, Володарського, Тетіївського, Ставищанського районів Київській області із центром в смт Володарка тим, що Володарський район та його адміністративний центр виступають географічним центром розташування серед зазначених районів. Відстань від смт Володарка до міста Сквира автошляхом складає 32 км, до смт Ставище - 30 км, до міста Тетієва - 33 км. Для порівняння ймовірного розташування географічного центру у місті Сквира, в листі голова ТУ ДСА зазначив, що відстань від Сквири до смт Володарка складає 32 км, до міста Тетіїв - 48 км, до смт Ставище - 61 км. Кількість населення Володарського району складає 17478 осіб, Сквирського району - 37296 осіб, Ставищанського району - 22073, а Тетіївського району - 31891. При варіанті центрального суду у Сквирі час проведений в дорозі у 71442 осіб відповідно збільшується. Загальна площа приміщення Володарського районного суду - 359,3 м2 з чотирма залами судових засідань, Сквирського районного суду - 450 м2 із трьома залами, Ставищанського районного суду - 674 м із чотирма залами судових засідань.
«Щодо об'єднання вищевказаних районів південної частини Київської області в один округ, пропозиція Територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області, на мою думку, є вірною. Разом з тим, пропозиція щодо створення адміністративного центру (розміщення окружного суду) у смт Володарка не є достатньо обгрунтованою», - зазначає депутат Руслан Сольвар.
Сквирський район Київської області є найбільшим по території та населенню серед вищевказаних районів. В той же час, смт Володарка є одним з найменших районних центрів Київщини (менше тільки смт Згурівка), населення якого становить всього 7540 чоловік. Разом з цим місто Сквира є найбільшим містом південної частини Київської області з населенням в 18009 чоловік.
«Для забезпечення принципу "реального доступу людини до правосуддя", абсолютно обгрунованим і логічним буде розміщення окружного суду округу № 7 в місті Сквира Київської області», - вважає нардеп Руслан Сольвар.
У своєму запиті до голови Державної судової адміністрації України депутат попросив забезпечити принцип "реального доступу людини до правосуддя" та вжити заходів для розміщення окружного суду округу № 7 в місті Сквира Київської області.

Интересное