Среда, 06 Декабрь 2017 07:02

Депутат Руслан Сольвар просить внести зміни до Порядку постачання електроенергії


Питання щодо проблемної ситуації, яка виникла навколо постачання електроенергії у місті Фастів неодноразово підіймав народний депутат 91-го округу Руслан Сольвар. Проблема полягає у відсутності юридичних підстав здійснення авансових платежів та порядку відключення споживачів від послуг електропостачання у разі несплати авансу.
Руслан Сольвар направив низку запитів для вирішення питання до відповідних міністерств і відомств. Міністерство енергетики та вугільної промисловості повідомило, що звернулося до НКРЕКП з вимогою внесення змін до ПКЕЕ, а саме:
- доповнити пункт 4.4 ПКЕЕ нормою, згідно з якою у випадку споживання електроенергії більше договірної норми, для клієнтів із середньомісячним споживанням до 50000 кВт год (за підсумком минулого року), які в повному обсязі розрахувались за спожиту електроенергію у розрахунковому періоді, кількість споживання електроенергії самостійно коригується постачальником електроенергії до рівня фактичної кількості споживання електроенергії споживача.
Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг повідомила депутата, що вважає доцільним внесення запропонованих змін до Правил після внесення відповідних змін до Порядку, відповідно до яких пункт 11 Порядку доповнити новим абзацом такого змісту: 
- за підсумками розрахункового періоду договірна кількість споживання електроенергії для користувачів коригується до рівня фактично сплаченої кількості її використання за цей період.
Тож, нардеп Руслан Сольвар направив ще один запит у відповідні відомства із проханням внести зміни у пункт 11 Порядку постачання електроенергії споживачам, що затверджений Постановою Кабміну 1999 року.
У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості відповіли на запит депутата: «8 червня 2017 року Президентом підписано ЗУ «Про ринок електричної енергії України», який набув чинності 11 червня 2017 року та передбачає впровадження нової моделі ринку електроенергії. Відповідно до пункту 21 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону Кабінету Міністрів України, центральним органам виконавчої влади, Регулятору в дев’ятимісячний строк з дня набрання чинності Закону необхідно привести свої нормативно-правові акти у відповідність до вимог Закону».
Водночас відповідно до пункту 23 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону втратив чинність ЗУ «Про електроенергетику».
Під час приведення Порядку постачання електроенергії споживачам, що затверджений постановою Кабміну 1999 року, у відповідність до вимог зазначеного Закону, будуть розглянуті надані пропозиції, - відповіли у Міністерстві енергетики.

Интересное