Вторник, 27 Февраль 2018 14:29

Руслан Сольвар добився нарахування пенсії ВПО та вирішив проблему КП у Дніпрі

Руслан Сольвар добився нарахування пенсії ВПО та вирішив проблему КП у Дніпрі

Мінсоцполітики розглянуло запит Руслана Сольвара стосовно звернення переміщеної особи щодо виплати їй пенсії.
За інформацією головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, у січні 2015 року виплачено пенсію особі за період із серпня 2014 року до січня 2015 року включно. Кошти у сумі грн перераховано на її особистий рахунок у АТ „Ощадбанк”. Пенсію за лютий 2015 року виплачено 06 лютого 2015 року.
Також чиновники відповіли Руслану Сольвару стосовно звернення працівників одного з КП щодо можливого порушення керівництвом підприємства норм трудового законодавства України про оплату праці.
З метою посилення контролю за погашенням заборгованості із заробітної плати в Мінсоцполітикою здійснюється щотижневий моніторинг погашення заборгованості.
За даними зазначеного моніторингу станом на 16.02.2015 заборгованість із заробітної плати на КП була відсутня, що підтверджується даними Держслужби статистики. Контроль за станом додержання трудового законодавства на підприємствах усіх форм власності здійснюється Держінспекцією праці та її територіальними органами шляхом проведення перевірок.
Надання дозволу на проведення таких перевірок не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду та у разі порушення кримінального законодавства.
За повідомленням Департаменту соцзахисту Дніпропетровської облдержадміністрації, відповідно до рішення сесії Дніпропетровської міської ради від 25.12.2013 це КП підлягало припиненню як юридична особа шляхом приєднання до іншого комунального підприємства. Відомості про припинення КП були внесені до Єдиного державного реєстру 27.02.2014 та опубліковані в спеціалізованому виданні „Бюлетень державної реєстрації” № 276 від 03.03.2014. Комісія з припинення вказаного підприємства до 03.06.2014 повинна була здійснити припинення юридична особа, але з вини колишнього керівника підприємства, який не припинив господарську діяльність підприємства, це не було зроблено.
Таким чином, не маючи будь-яких джерел доходів з 02.07.2014 та не виконуючи роботи з обслуговування будинків та прибудинкової території, КП, не маючи на те законних підстав, продовжувало нараховувати заробітну плату працівникам підприємства.
Бюджетом Дніпропетровська на 2015 рік передбачено виділення коштів на погашення боргів, утворених КП у сумі 1792,0 тис. грн із нарахуваннями.
Питання щодо виплати заробітної плати працівникам указаного підприємства перебуватиме на контролі Дніпропетровської облдержадміністрації до повного погашення заборгованості з її виплати.

Интересное