Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Четверг, 28 Июнь 2018 06:57

У Києві пройшов марш на захист мирних зібрань


Фото: Анастасія Власова/Громадське

У центрі Києва напередодні Дня Конституції відбулась акція «Хочемо і ходимо». За словами організаторів, громадянської ініціативи представників мистецького середовища «Обійдемось без дружинників», таким чином вони хотіли нагадати про дотримання прав і свобод людини на території України. Активісти виступають за вільний публічний простір, без нападів, зривів та провокацій з боку праворадикальних груп.

«Це акція незгоди – ми не хочемо, щоб так відбувалося, ми хочемо, щоб у нас було спокійне безпечне громадянське середовище. Базуючись на всіх реальних випадках і кейсах, які ми назбирали, ми бачимо систематичність нападів і розуміємо, що потрібно заявляти про це і звертатися до відповідних органів, організацій та впливових осіб, щоб вони сильніше реагували на подібні випадки, які вже мають характер потужних рухів», – наголосила архітекторка, співзасновниця ГО «Обійдемось без дружинників» Марія Полтораченко під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За інформацією правозахисників, від 2017 року зареєстрували близько 40 нападів праворадикальних груп на мирні зібрання. Передусім напади здійснюють на антифашистські, антивоєнні, ЛГБТ та феміністичні зібрання, акції соціального протесту, національних меншин. У 2018 році також зареєстрували 2 напади на органи місцевого самоврядування – у Черкасах і Харкові.

Фото: Анастасія Власова/Громадське

Ініціатори акції нагадують про 8 березня, коли під час Маршів жінок у Києві, Львові та Ужгороді учасників обливали фарбою, зеленкою, прискали перцевими балончиками в обличчя та наносили травми, в тому числі журналістам.

26 березня близько 20 агресивно налаштованих представників радикальних угруповань намагалися зірвати дискусію «Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні» під час фестивалю про права людини Docudays, погрожуючи повернутися наступного разу зі зброєю.

17 квітня адміністрація університету Драгоманова закрила виставку «Виховні акти» у студентському арт-просторі «SKLO». На виставці порушувалася проблема насилля, зокрема з боку ультраправих організацій.

10 травня група агресивно налаштованих молодих людей зірвала дискусію «Наступ на права ЛГБТ як форма цензури: досвід Росії». Вони заблокували вхід до приміщення, погрожували гостям, учасницям та учасникам дискусії, вигукували образи.

18 травня зірвали художню акцію «Синдром того, хто вижив» на Михайлівській площі у Києві, яке підготувало Кураторське об’єднання Худрада. Інсталяція була присвячена поселенням ромів та іншим стихійним поселенням людей, що супроводжуються виникненням непередбачуваного у своїх архітектурних формах тимчасового житла.

19 травня, попри присутність великої кількості поліцейських, близько 30-ти членів праворадикальних груп зірвали Фестиваль рівності у Чернівцях.

Фото: Анастасія Власова/Громадське

У більшості випадків правоохоронні органи кваліфікують напади як хуліганство. Як повідомлялось, в ніч на 24 червня у Львові група ульраправих напала на табір ромів, унаслідок чого загинув 23-річнй юнак та ще троє людей дістали поранення, у тому числі 10-річна дитина.

Поліція затримали нападників, серед яких є неповнолітні, та 20-річного організатора цього нападу. Нападникам на ромів повідомили про підозру.

У свою чергу львівські активісти з організації "Чорний Стяг" стверджують, що нападники на ромів пов’язані з "Національним корпусом".


Джерело статті: “https://socportal.info/2018/06/25/u_kijevi_projshov_marsh_na_zahist_mirnih_zibran.html”

Интересное