Вторник, 27 Март 2018 12:48

Ігор Мізрах: «Про Тараса Григоровича Шевченка — як поета, письменника, та художника» Избранное

Ігор Мізрах «Про Тараса Григоровича Шевченка — як поета, письменника, та художника»
Великий Кобзар народився 9 березня 1814 року у селі Моринці, Звенигородського повіту Київської губернії в закріпаченій селянській родині. Надто рано став сиротою — мати померла, коли йому було 9 років, батько — у 12 років.
Навчання з грамоти, розпочалося 1822 році у місцевого дяка. Не витерпівши знущань дяка, Тарас тікає від нього і шукає в навколишніх селах учителя-маляра. Вже у 1828 році він потрапляє в число прислуги поміщика Енгельгардта, спочатку в ролі кухарчука, після козачка.
Помітивши, що у Шевченка є здібності і хист до живопису, поміщик зробити його придворним художником. Він віддає свого кріпака в навчання викладачеві Віленського університету — портретисту Яну Рустему. У Вільні, ще зовсім юний Тарас пробув 1,5 року.
Переїхавши 1831 року з Вільно до Петербурга, Енгельгардт взяв із собою Шевченка і віддав його в науку на 4 роки до живописця Василя Ширяєва.
Вже, 1836 році Шевченко знайомиться зі земляком — художником І. Сошенком, а через нього пізніше, відбувається знайомство з Євгеном Гребінкою, В. Григоровичем і О. Венеціановим.
Весною, 1838 Карл Брюллов та Василь Жуковський викупили молодого поета з кріпацтва. Незабаром Шевченко стає студентом Академії мистецтв.
Перша надрукована збірка поетичних творів, була видана 1840 року і мала назву «Кобзар». Переїзд з Петербурга до України відбувся 25 травня 1843 року, в лютому 1844 році повертався назад до Петербурга через Москву. Тим, же роком була написана гостро політична поема «Сон», в якій Шевченко стає на бескомпромісну боротьбу проти самодержавності системи тодішньої Російської Імперії.

Картинки по запросу шевченко
Академія мистецтв, вже 5 квітня видає квиток на право проїзду на Україну.
В листопаді 1845 року збот Академії у Петербурзі, затверджують рішення ради про надання звання некласного художника.
Виїзд до Києва відбувся 1845 року, у квітні через Москву. Навесні 1846 року прибув до Києва, у квітні стає членом Кирило-Мефодіївського товариства.
Шевченко, був заарештований 5 квітня 1847, його було відправлено до Петербурга й ув’язнено в казематі. Заслано в солдати до Оренбурга.
Становище Шевченка покращилось, навесні 1848 року унаслідок включення його до складу Аральської експедиції. У квітні 1850 Шевченка вдруге заарештовано і, після піврічного ув’язнення, запроторено в Новопетровський береговий форт.
На 2 серпня 1857 рік поета вже було звільнено, навесні 1858 року він прибув до Петербурга.
А повернувся на Україну він влітку 1859 року, де 12 років не був. До кінця свого життя Кобзар, був під наглядом поліції, 10 березня 19861 року в поета зупинилось сердце, в петербурзі.
Спочатку Тарас Григорович був похований на Смоленському кладовищі, але, згідно з «Заповітом», 10 травня того ж року його прах перезахований в Україні над Дніпром на Чернечій (м. Канів).
Ось, так і пройшло життя такої відомої людини, залищайтесь вірними своїй Батьківщині.
Автор: Ігор Мізрах

Интересное