Среда, 28 Март 2018 07:18

ІГОР МІЗРАХ: «ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗА ДУНАЄМ» - ПЕРША УКРАЇНСЬКА ОПЕРА Избранное

ІГОР МІЗРАХ: «ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗА ДУНАЄМ» - ПЕРША УКРАЇНСЬКА ОПЕРА
Доброго дня, шановні українці. Сьогодні ми з Вами поведемо мову про оперне мистецтво як унікальний рівень культури і духовності.
«Запорожець за Дунаєм» - це перша повноцінна українська опера лірико-комічного жанру. Насправді, вражає реалістичність картини, відображеної у опері. Треба зауважити, що нотний текст опери зберігся в своєму первозданному вигляді.

Результат пошуку зображень за запитом "запорожец за дунаем"
Найбільша заслуга Гулака-Артемовського в тому, що він «подарував» оперу народові, вивівши на сцену простих, характерних тому часові персонажів, які одразу полюбилися кожному глядачеві.
«Запорожець за Дунаєм» Гулака-Артемовського має багату історію та сценічну долю. Прем’єра опери відбулась у Санкт-Петербурзі у 1863 році у славнозвісному Маріїнському театрі, а українська прем’єра звершилась аж через 20 років. Такий розрив у часі пояснюється нічим іншим, як всілякими утисками української культури російським царатом У 1881 році вистава була блискуче поставлена в кращих театрах Галичини.
Не можна не відмітити той факт, що «Запорожець за Дунаєм» - це вершина творчості композитора. Підґрунтям цього шедевру була обробка П.С. Гулаком-Артемовським народних пісень.
«Запорожець за Дунаєм» - це неперевершений зразок українського класичного мистецтва, що поєднав у собі патріотизм, реалістичність та блискучу вокальність.

АВТОР: МИЗРАХ ИГОРЬ

Интересное